„Zmumifikowany” mężczyzna znaleziony żywy w norze niedźwiedzia - był tam trzymany przez miesiąc
Czasem trafiamy na tak szalone historie, że aż trudno uwierzyć, aby były prawdziwe. Tym razem jest podobnie, jednak nic nie zostało tutaj zmyślone. Cała rzecz miała zresztą miejsce w Rosji, a, jak powszechnie wiadomo, Rosja to stan umysłu, gdzie dosłownie wszystko może się zdarzyć. Zacznijmy jednak od początku. 

Grupa myśliwych wybrała się na polowanie w odległy rejon autonomiczny będący częścią Rosji - Tuwa, przy granicy z Mongolią. W pewnym momencie psy zwęszyły trop i zaczęły wkopywać się do nory. Jama wyglądała na niedźwiedzią gawrę, jednak było w niej coś podejrzanego, co doprowadzało psy do szału. 

Kiedy myśliwi zajrzeli wgłąb nory, dokonali makabrycznego odkrycia. W środku znajdował się częściowo zmumifikowany, na wpół żywy mężczyzna, którego niedźwiedź, zamieszkujący gawrę, prawdopodobnie zostawił sobie na później. Myśliwi szybko zajęli się poszkodowanym i przewieźli go do najbliższego szpitala. Media podają, że cudem odratowany człowiek ma na imię Alexander - reszta jego tożsamości została ukryta. 

Okazało się, że mężczyzna leżał w norze nieco ponad miesiąc bez żadnego ruchu, przez co jego ciało zaczynało już częściowo gnić. Jak jednak do tego doszło? Alexander wybrał się do lasu, gdzie spotkał na swojej drodze niedźwiedzia. Miś najwyraźniej był bardzo głodny, ponieważ zapolował na mężczyznę. W trakcie ucieczki nasz bohater złamał kręgosłup, przez co nie mógł się ruszać. Niedźwiedź przetransportował go do swojej nory, gdzie miał odczekać swoje, aby później zostać skonsumowanym. Jest to jeden ze zwyczajów niedźwiedzia brunatnego. Często zostawiają gdzieś swoją ofiarę, aby tam mięso mogło odpowiednio dojrzeć, zanim zostanie zjedzone. Tak też było w tym przypadku. 

Alexander zdradził lekarzom, że pił swój własny mocz oraz wilgoć, która gromadziła się wokół jego ust. Podobno cały czas towarzyszył mu strach przed niedźwiedziem. Mężczyzna dręczony był wizjami powrotu misia, w celu skonsumowania swoich zapasów. 

Lekarze nie są w stanie wytłumaczyć, jak mężczyźnie udało się przetrwać tak długo. Dodatkowo nie mogą wyjść ze zdziwienia, jak jego ciało przetrwało tak poważne obrażenia. Jak jednak widać na tym przykładzie - Rosjanie to twardy naród. 
13 NOWYCH ciekawostek na GŁÓWNEJ
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 26 czerwca 2019 o 17:06 przez e-wonsz

Komentarze

Zobacz również

Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 22 sierpnia 2019 o 19:08 przez MarcinZfejsa
Źródło: viva
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 22 sierpnia 2019 o 19:08 przez MarcinZfejsa
Źródło: https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/tam-odnaleziono-cialo-piotra-wozniaka-staraka/dp8fpkw#slajd-8
Wielka zmiana w polskich sklepach. Od września za każdą taką torbę trzeba będzie zapłacić
Wprawdzie w Polsce nie ma już wielu takich miejsc, jednak gdzieniegdzie wciąż można spotkać bezpłatne torebki foliowe. Od 1 września ma się to zmienić. Jak zapowiedział minister Środowiska, Henryk Kowalczyk, nowy przepis ma pomóc w walce ze sklepami, które próbowały obejść tzw. opłatę recyclingową, poprzez wprowadzanie na rynek grubszych toreb, za które nie trzeba było płacić. 

Obowiązkową opłatą wynoszącą 25 groszy objęte zostaną wszystkie torby, których grubość przekracza 15 mikrometrów. Chodzi więc o niemal wszystkie możliwe rodzaje poza tzw. "zrywkami" - dostępnymi na przykład na dziale warzywnym w supermarketach. 

Jest to niewielka zmiana, która ma zaowocować potężnym zastrzykiem gotówki do budżetu państwa. Jeszcze w tym roku ma wpłynąć ponad 63 mln złotych, a w roku 2020 1,4 mld. Jeśli wiec w waszej okolicy znajduje się sklep, który w podobny sposób próbował obejść opłatę recyclingową, to szykujcie się na spore zmiany. W przypadku większych sieci spożywczych nie będzie to nawet odczuwalne. 

 
Do ulubionych Komentarze

Głosy

Dodano 22 sierpnia 2019 o 18:08 przez e-wonsz
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 22 sierpnia 2019 o 19:08 przez MarcinZfejsa
Źródło: pudelek
Do ulubionych Pobierz Komentarze

Głosy

Dodano 22 sierpnia 2019 o 18:08 przez e-wonsz